Stresszkezelés koronavírus idején
Mit tudunk tenni, hogy ezekben a megváltozott hétköznapokban, megnövekedett stresszhelyzetben is hatékonyan csökkentsük a feszültségkeltő hatásokat?
A bennünk rejlő lehetőség
A fejlődési szemléletmódú ember értéket teremt mások számára is.
A megküzdésről koronavírus idején 1.
A megküzdési mechanizmus az egyén tudatos, szándékos válasza egy stresszhelyzetre, ami éri őt. Ennek megismerésben segít az alábbi cikk.
A megküzdésről koronavírus idején 2.
Ismerjük meg közelebbről a problémaközpontú és az érzelemközpontú megküzdési módokat. Önreflexiós kérdések a kialakult helyzet kezelésére.
A megküzdésről koronavírus idején 3.
Aktuális lelkiállapotunk, konfliktustűrésünk, önértékelésünk és ellenállási képességünk, azaz rezilienciánk szintén nagymértékben befolyásolja a megküzdési stratégiáink megválasztását.
Megküzdési technikák
Mindannyiunk élete ki van téve nagy életkríziseknek, olyan túlfűtött negatív érzelmi energiával szembesülünk magunkban és környezetünkben melynek a kezelése igen nehézkesnek tűnik.
Megküzdési stratégiák szerepe
A megküzdés szakkifejezése arra vonatkozik, hogy mit tesz az ember a negatív esemény vagy helyzet okozta fájdalma, feszültsége vagy szenvedése enyhítése érdekében.
Megküzdési módok
A pszichológiában régóta tartja magát az az álláspont, hogy a megküzdésnek két típusa van: a problémaközpontú és az érzelemközpontú megküzdés.
Hogyan gyakoroljuk a megküzdési stratégiákat? 1. rész
Legnagyobb emberi erőforrásunk lehet, ha a traumák után képesek vagyunk nem gyengébben, hanem erősebben, elszántabban folytatni utunkat.
Hogyan gyakoroljuk a megküzdési stratégiákat? 2. rész
Fontos, hogy mindig megpróbálj kihozni magadból mindent a boldogulás érdekében.